Londra metrosunda meydana gelen patlamadan sonra bir panik daha yaşandı. Olay yerinde patlamamış bir bomba daha bulunduğu ve ekipler tarafından etkisiz hale getirildiği öne sürüldü.

İngiliz haber sitesi olan Mail Online, ilk patlamanın 'el yapımı patlayıcı cihaz' ile yapıldığını ifade etti. Patlamanın gerçekleştiği yerde patlamamış bir bomba daha bulunduğu iddia edildi. BBC tarafından yayımlanan haberde ise, patlama terör saldırı şeklinde değerlendirildi.

POLİS UYARDI ‘BÖLGEDEN UZAK DURUN’

Patlamanın yaşandığı bölgede meydana gelen panik birçok vatandaşın ezilmesine ve yaralanmasına sebep oldu. Polis halka bölgeye yaklaşmayın uyarılarında bulundu.

NELER OLMUŞTU?

İngiliz The Sun gazetesi, metro istasyonunda patlama olduğunu duyurdu, bölgede bir 'patlama' yaşandığını doğruladı. Olay yerine ambulanslar sevkedildi.

Yeraltı metrosunda yer alan bir beyaz kovanın patlaması sonucunda insanların yüzünde yanıklar oluştuğu söylendi. Twitter'da paylaşılan bir fotoğrafta yanmış bir kova görülüyor.

Olayda çok sayıda yaralı olduğu açıklandı. Londra itfaiyesi olayın Parsons Green istasyonunda gerçekleştiği açıklandı.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA BİR PATLAMA YAŞANDI

Londra'da Holborn metro istasyonunda meydana gelen bir patlama sonucu metro dumanlara boğuldu. Vatandşlar dumanlarıniçerisinden panik halinde dışarı çıkarıldı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri olaya müdahale ettiler. Polis ekipleri ise arızalı bir metronun sebep olduğunu ifade ettiler.