130 imam Londra’daki saldırılarını kınayarak ölen teröristlerin cenaze namazlarını kıldırmayacaklarını belirttiler.

Saldırılarla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan bir grup ahlaki ilkeler gereği Londra saldırısını düzenleyen teröristlerin cenaze namazını kıldırmayacaklarını açıkladılar.

‘TERÖRİSTLERİN CENAZE NAMAZINI KILDIRMAYACAĞIZ’

Saldırılarla ilgili açıklama yapan 130 imam saldırıları düzenleyen Londra teröristlerinin cenaze namazını kıldırmayacaklarını ve bu ahlaki kararın tüm imamlara örnek olması gerektiğin vurguladı.diğer imamlarında aldıkları bu karara uymaları gerektiğini vurguladı.

‘MÜSLÜMALAR İÇİN KILINAN CENAZE NAMAZI TERÖRİSTLER İÇİN KILINMAZ’

Grubun yapmış olduğu açıklamada cenaze namazı Müslümanlar için kılınır teröristler için değil diyerek Londra saldırısını gerçekleştirenlerin cenaze namazlarının kılmama kararı aldılar.

'TERÖRİZİMİN BİR İNANCI VE DİNİ YOKTUR'

Doğu Londra Camisi'nde gerçekleştirilen panelde söz alan konuşmacılar ise aşırılığa karşı mücadele edeceklerini, terörizmin bir inancı olamayacağını ve yaşanan saldırıların İslam dini ile kesinlikle bağdaşmadığını vurguladılar.Londra Camisi ve Londra Müslüman Merkezi'nden Muhammed Habibur-Rahman, "Bir kez daha bizi bölmeye çalışanlara karşı birlik olacağız"mesajını verdi.ve islamın terör ile bağdaştırılamayacağı ve bunu yapmaya çalışanların alçaklık yaptığını vurguladı.