Julia Monaco, dün Barcelona'da bir aracın meşhur La Rambla Caddesi'nde yayaların üzerine sürüldüğü esnada bir arkadaşıyla birlikte yakındaki bir alışveriş merkezindeydi.

Monaco, Haziran ayında Londra'daki turistik Borough Market ve London Bridge bölgelerinde gerçekleştirilen bıçaklı saldırılar esnasında arkadaşlarıyla berabaer bölgedeydi ve o gece bir süre metroda mahsur kalmıştı.

Avustralyalı kadın birkaç gün sonra Paris'e geçmiş, Notre Dame Katedrali'ni gezdiği esnada, binanın hemen dışında yapılan saldırıda bir polis bıçaklanmıştı.

Julia Monaco arka arkaya gerçekleştirilen saldırılara karşın ülkesine dönmek istemediğini, tatilini sürdüreceğini sbelirtti. Melbourne Radyosu'na konuşan Monaco "Biraz sarsıldım. Dünün böyle biteceğini düşünmemiştim. Ancak tatilime devam edeceğim. Saldırganlar her kimse, onların kazanmasına izin vermeyeceğim" ifadelerini kullandı.

'CAMLARA YAKLAŞMAMAMIZI VE YERE YATMAMIZI SÖYLEDİLER'

Julia Monaco ile Avustralyalı arkadaşları Alana Reader ve Julia Rocca, dün Barcelona'da can havliyle kaçışan insanları gördüklerinde Placa de Catalunya'da (Katalunya Meydanı) bir alışveriş merkezindeydiler.

Alışveriş merkezinin kapıları güvenlik alarmıyla kitlendi ve üç arkadaş dehşet içindeki insanların içeri girebilmek adına camlara vuruşunu ve yardım isteyişini izledi.

Monaco, Avustralya'nın Nine Network televizyonuna yaptığı açıklamada ise o anları şöyle anlattı: "Bir anda herşey değişti ve herkes canını kurtarmak için panik içinde kaçışmaya, ağlamaya, çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Biz ise dükkana kitlenmiş olarak kaldık. Camlara yaklaşmamamızı ve yere yatmamızı söylediler."

"Sonunda kapılar açıldı, çıkmamıza izin verildiğinde kaldığımız pansiyona yürüdük. Ancak birçok cadde polis tarafından kapatıldığından arka sokaklardan gitmek zorunda kaldık."