41 yaşındaki Bennington, senelerce uyuşturucu ve alkol bağımlılığı sebebiyle tedavisi görmüştü.

Dünyaca ünlü müzik grubu Linkin Park'ın solisti Chester Bennington kendini asarak intihar etti. Bennington'ın bugüne dek iki evliliğinden altı çocuğu bulunuyor.


CHESTER BENNİNGTON KİMDİR?


Chester Bennington 20 Mart 1976 tarihinde ABD'nin Phoenix şehrinde hayata gözlerini açtı. Çocukluktan bu yana müzik yapmaya alaka duyan Bennington, bir süre boyunca eroin ve diğer uyuşturularla mücadele etti.

Bir zamanlar  fast food mağazasında çalışan Chester Bennington, gençlik senelerinde evinin çevresinde şarkı söyledi. 1993'te ilk müzik grubu olan Grey Daze'i kurdu.
Phoenix kentinde oldukça ünlü olan bu müzik grubu onun tanınmasını sağladı fakat müzik grubu olarak hiç albüm anlaşması yapmadılar. Chester Bennington, kendi şarkı sözü yazarken diğer grup üyelerinin bundan kendilerine pay çıakrmasından da endişe hissetti. Bir süre sonra gelen teklifler üzerinde Kaliforniya'ya taşındı ve burada Linkin Park grubuna katılarak bu grupda vokalist olarak müzik kariyerine başladı.

Linkin Park'ın solisti Bennington kendini astı

FOTOĞRAF: 41 yaşında hayatına son veren Bennington, 2009 yılında İstanbul'da gerçekleşen Rock'n Coke festivalinin kapanışına Türk bayrağı ile çıkmıştı.