Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA'nın paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ABD Başkanı Donald Trump'ın düşüncesiz davranışları sadece ordu ve halkımızın misilleme isteğini güçlendirmeye yarayacak, kıyamet gününe zemin hazırlayacak. Trump bunu aklından çıkarmamalı.

BİR İNTİHAR EYLEMİNDEN İBARET

Bir kez daha Amerika'nın bunak psikopatını kapıldığı bu histeriye karşı uyarıyoruz. Yaptırımları, ABD'yi alev denizine çevirecek nükleer bir felakete davetiye çıkaran bir intihar eyleminden ibaret.

Öte yandan Kuzey Kore askerleri ABD ile çıkabilecek olası bir savaş durumunda canları pahasına çatışacakları konusunda yemin ettiler.

Kuzey Kore ordusunda yer alan yetkili kişiler ABD ile gerçekleşecek olan ‘kutsal savaş’ta canları pahasına savaşacaklarına yemin töreni düzenleyerek yemin ettiler.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un üçüncü bir füze çalışması üzerinde dururken bir yandan da ABD lideri Donald Trump ile aralarındaki gerginliği arttıracak tartışmalarda bulunuyorlar.

‘TRUM’IN AKIL SAĞLIĞI BOZUK’

Trump'ın ‘akıl sağlığının bozuk’ olduğu yönünde açıklamalar yapan Kuzey Kore lideri, ‘Trumptüm dünyanın karşısında hem bana hemde ülkeme hakaret yağdırdı. Böyle yaparak tarihteki en azılı savaş ilanında bulundu.’ diye konuştu.