Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer bulan haberde, 16 Haziran'da başlangıcı Ramazan Bayramı tatilinin Kral Selman bin Abdulaziz'in emiri üzerine 9 Temmuz'da son bulacağı belirtildi.

9 TEMMUZ'DA İŞE BAŞLAYACAKLAR

Suudi Arabistan'daki devlet memurları ile askeri kurumlarda görev gerçekleştiren personelin 23 günlük bayram tatilinin ardından ilk iş mesailerine 9 Temmuz Pazar günü başlayacağı kaydedildi.

11 GÜN OLARAK DUYURULMUŞTU

Suudi Arabistan Çalışma Bakanlığının ilk olarak 11 gün olarak duyurduğu Ramazan bayramı tatilini,Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından daha önce de 6 gün uzatılarak 16 güne çıkarılmıştı. Bugün yayınlanan kararname ile Kral Selman bin Abdulaziz'in bu süreyi ikinci kez uzatmış oldu.

Ramazan bayramı ve Kurban bayramlarında uzun süreli tatil gerçekleştiren Suudi Arabistan vatandaşları, bu Ramazan bayramı ve Kurban bayramları dışında sadece milli gün olan 23 Eylül'de bir günlük tatil kullanıyor.

SUUDİ ARABİSTANLI VATANDAŞLAR BU DURUMDAN ÇOK MEMNUN OLDUĞUNU BELİRTTİ

Suudi Arabistanlı vatandaşlar bu durumdan çok memnun olduklarını beyan ettiler ve Suudi Arabistanlı vatandaşlar tatilin uzun olmasından dolayı yurtdışına gitmek gibi planları olduklarını beyan etiller.