Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Korona Virüs: Çin'de Ölü Sayısı 1869'a Çıktı

Çin'de yeni tip koronavirüs salgınında kesinleşen vaka sayısı 72 bin 436'ya yükseldi.

Korona Virüs: Çin'de Ölü Sayısı 1869'a Çıktı

Son verilerle birlikte Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yaşamını yitirenlerin toplamı 1869’a yükseldi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan gelen açıklamaya göre, ülkede kesinleşen koronavirüs vaka sayısı 11 bin 741’inin hayati tehlikesi olmak üzere 72 bin 436’ya çıktı.

12 Aralık'ta Vuhan'da ortaya çıkışından bu yana dek biri Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olmak üzere ülkede ölenlerin sayısı 1869’a ulaştı.

Koronavirüsün bulaştığından şüphelenilen kişilerin sayısı 6 bin 242’ye, müşahedeye alınanların sayısı 141 bin 552’ye gerilerken, virüsten kurtularak taburcu edilenlerin sayısı 12 bin 552’ye çıktı.

Vaka sayısı Çin ana karası dışında Hong Kong’da 60’a çıkarken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 olarak bildirildi.

24 SAATTE 98 ÖLÜ

Öte yandan ülke genelinde 93’ü salgının merkez üssü Hubei eyaletinden olmak üzere 98 kişi hayatını kaybederken, diğer ölümler 3’ü Hınan, 2’si de Hıbey ve Hunan eyaletlerinde gerçekleşti.

Tüm bunların yanı sıra 1886 yeni vaka tespit edildi.

Çin’de salgına bağlı ölümler hızlı bir şekilde artarken, ülkede koronavirüse karşı ilaç ve aşı geliştirmeye yönelik çalışmaların dışında virüs taşıyan kişileri tespit etmek üzere hızlı tespit kitlerine yönelik çalışmalara devam ediliyor.

ULUSAL HALK KONGRESİ ERTELENEBİLİR

Koronavirüs sebebiyle ülkenin bir yıl içindeki en önemli siyasi toplantıları olarak görülen ve en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi ile Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı’nda 5 bini aşkın delegenin mart ayında bir araya geleceği yıllık meclis toplantılarının da ertelenmesi bekleniyor.

Her yıl mart ayında gerçekleştirilen yıllık meclis toplantılarında ekonomik büyüme hedefleri, askeri bütçe planları, yıllık yatırım ve istihdam ile bölgesel ve uluslararası konular ele alınıyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından "acil durum" ilan edilen koronavirüs nedeniyle aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülke Çin'de bulunan vatandaşlarını tahliye etmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR