Kolunu Isıran Köpek Balığıyla Hastaneye Koştu

Bebek bir köpek balığı tarafından ısırılan genç kızı balıktan ayıramayınca hastaneye götürüldü. Genç kız köpek balığı saldırısını ısırıkla atlattı.

Kolunu Isıran Köpek Balığıyla Hastaneye Koştu

Florida’nın Boca Raton kenti sahilinde trajik bir olay meydana geldi. Yaklaşık 60 santimetre boyundaki hemşire köpekbalığı tarafından ısırılan kadın, kolundaki köpek balığıyla birlikte hastaneye kaldırıldı.

Olay meydana geldikten sonra çağrılan sahil güvenlik ve itfaiye ekibi, ölü olmasına rağmen köpekbalığını kadının kolundan ayırmakta güçlük çekti.

Saldırı sonrası sakinliğini koruduğu gözlemlenen genç kadın, ciddi bir yara almadan, biraz kanamayla ucuz kurtarmış gibi görünüyor.

İNSANLARA SALDIRIYORLAR

11 yaşındaki bir görgü tanığının Sun Sentinel gazetesine verdiği ifadeye göre, köpekbalığının saldırma sebebi, Floridalı kadının arkadaşlarıyla beraber köpek balığının kuyruğunu tutmaya çalışarak onu kışkırtması. Küçük görgü tanığı, “hemşire köpek balıklarının kışkırtılmadıkları takdirde insanlara zarar vermediklerini” söyledi.

National Geographic’e göre, hemşire köpek balıkları yavaş hareket eden, keskin dişli ve güçlü bir çene yapısına sahip. Büyüdüklerinde yaklaşık 4 metreye kadar ulaşan bu tür, insanlar tarafından rahatsız edildikleri takdirde, kendilerini savunmak için saldırganlaşabiliyor.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri