Kim Jong-un Peynir Sevgisi Akıl Sağlığına Zarar Verdi!

Gut hastası olan despot liderin, 3.Dünya Savaşı'na neden olabilecek davranışların nedeninin steroid olduğu düşünülüyor.

Kim Jong-un Peynir Sevgisi Akıl Sağlığına Zarar Verdi!

Kim Jong-un peynire olan tutkusu, gut hastalığına yakalanmasına sebep oldu.

İLAÇLAR AKLINA ZARAR VERİYOR

Doktorlar, felçle neticelenebilen, zengin hastalığı olarak da anılan gut hastalığını ortadan kaldırmak için aldığı güçlü ilaçların Kim Jong-un'un aklına zarar verdiğini tahmin ediyor.

UZMANLAR GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLADI

Habertürk'te yer alan habere göre, Peyniri çok seven Kim Jong-un'un gut hastalığını geçirmek adına steroid tedavisi gördüğü aktarıldı. Sağlık uzmanları, son zamanlarda dünya savaşına sebep olabilecek, olur olmadık zamanlarda silahına davranıp, saldırgan davranış sergileyen insanlardaki gibi, diktatörün durumunun açıklamasının bu olabileceği görüşünde.

DELİLİĞE SEVK EDEBİLİR

Steroidler, insanları huzursuz, kısmen agresif ve deliliğe yönlendirebilir. Gut hastalığını ise, parmakların ucunda duran bir bıçak gibi tanımıyorlar.

PEYNİR VE ŞARAP TUTKUSU

Basın, "Kaçık lider İsviçre’deki öğrencilik senelerinde peynire aşık oldu ve şimdi de halkı açlıktan ölürken o kendisi için peynir ithal ediyor" dedi. Daha evvel de, Kim Jon-un'un bir gecede 10 şişe şarap içtiği iddia edilmişti.

Peynir ve kırmızı şarap gut hastalığının en önemli nedenlerinden biri ve onu 3. Dünya Savaşı’nın eşiğine getiren tepkilerinin sebebi de bu denildi.

Yorum Yaz