Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Suriye'deki terör örgütü DAEŞ tarafından dün Kilis'e yapılan roket saldırılarına misliyle karşılık verildi. Sınırda bulunan Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar ile Öncü Hudut Karakolu karşısındaki Tuğhali bölgesi ile Suran, Arşak ve İkdah bölgelerinde tespit edilen top mevziileri ateş altına alındı.

KİLİS SALDIRISINA MİSLİYLE KARŞILIK
6 araç imha edilirken, 64 DAEŞ'li öldürüldü. İkinci operasyonda İhtimalat bölgesinde tespit edilen 2 top mevzi, 1 mühimmat deposu imha edildi. 20 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi. Kilis'e dün yapılan ikinci DAEŞ saldırısının ardından Suriye'nin kuzeyindeki keşif ve gözetleme elemanlarından alınan istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Koalisyon Harekat Merkezi ile paylaşılan üçüncü bir operasyon da düzenlendi.

MEVZİLER İMHA EDİLDİ
DAEŞ teröristlerinin, Suriye'nin kuzey batısında bulunan Düdyen, Yan Yaban ve Tatimus bölgelerindeki 5 silah mevzisi ve araçlarının koordinatlarının tam olarak tespiti sonrasında İncirlik'ten havalanan 4 silahlı İHA (İnsansız Hava Aracı), tespit edilen hedefleri vurarak 29 DAEŞ üyesini etkisiz kıldı, bazı araçlar ile 5 silah mevzisini de imha etti. Öldürülen DAEŞ'li terörist sayısı toplam 113'e yükseldi.

ANTEP BOMBACISININ AĞABEYİ DE SURİYE'DE
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik bombalı araçla düzenlenen ve 2 polisin şehit olduğu, 23 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. İçişleri Bakanı Efkan Ala, eylemi DAEŞ'in gerçekleştirdiğini, 50'ye yakın kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin DAEŞ'li İsmail Güneş olduğu, ağabeyinin de terör örgütü DAEŞ'e katılmak üzere Suriye'ye gittiği öğrenildi. Teröristin kimliğine, ehliyet için Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne müracaatında verdiği parmak izi kaydından ulaşıldı. Bu arada patlama anını cep telefonuna kaydederek sosyal medya hesabından paylaşan polis memuru açığa alındı. Önceki gün Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen ve 18'i polis 23 kişinin yaralandığı bombalı araç saldırısında polis memurları Yusuf Erin (33) ve Serdal Şakir (46) şehit olmuştu.