Arap Yarımadası'nda oluşan kriz ve Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Katar'a ambargo koymasından sonra Türkiye, Katar'a kucak açmış ve gıda malzemesi göndermişti.

KATARLILARIN SEVGİ GÖSTERİSİ


Bu yardımlardan sonra Katarlılar her fırsatta Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunuyor.
Katarlıların Türkiye ve Erdoğan sevgisi

Reis-i Cumhur Erdoğan Katar'a gittğinde de bu sevgi seli ile karşılanmıştı. 

KATAR EMİRİ'NİN ERDOĞAN SEVGİSİ

Katar vatandaşları, Reis-i Cumhur Erdoğan ile Katar Emiri Al Sani'nin posterlerini araçlarının camlarına asarak ülkelerine karşı başlatılan boykot girişimine tepki gösteriyor.

Katarlılar, Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin posterlerini araçlarının arka camına yapıştırarak memleketlerine yönelik başlatılan boykot ve abluka girişimine tepkilerini koydular. 
Katar'ın başkenti Doha'da hemen hemen tüm arabaların camlarında bu posterlere denk gelmek mümkün. Gösterilen fazla ilgiden ötürü matbaalar tam kapasite ile çalışarak iki önderin posterlerine olan talebi karşılamaya çalışıyor.
Posterlerin yanında "Hepimiz Katar'ız, hepimiz Temim", "Hepimiz vatana feda oluruz" ve "Bedelini ödedin, rahatla ey Katar!" tarzında yazılar yer alıyor. 
Katar Emiri Al Sani'nin posterlerinin yanında, "Allah rızık verdiği müddetçe hiç bir şahini aç bırakmadın, doyurdun... Cevher sahibi insanlar da bunu fark etti. Sen değerliyi de ucuzu da ortaya çıkardın." şeklindeki beyanlar dikkati çekti.