Kanada'da Covid-19 Araştırmalarına Siber Saldırı

Kanada'da Covid-19 Araştırmalarına Siber Saldırı

Kanada'da Covid-19 Araştırmalarına Siber Saldırı

Kanada’da coronavirüsten ölenlerin sayısı, son 48 saatte 293 artarak 5 bin 576 oldu.

Kanada Federal Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde son 48 saatte 293 kişi daha COVID-19 nedeniyle öldüğünü bunun sonucu olarak toplam can kaybı sayısının 5 bin 576’ya çıktığını bildirdi. Ayrıca vaka sayısı da 2 bin 244 artarak 73 bin 401’e yükseldiğini kaydetti.

Bunun yanı sıra Kanada Gizli Servisi CSIS, ülke genelinde COVID-19’a karşı yürütülen ilmi ve fikri çalışmaların siber saldırı riski altında olduğunu dile getirdi.

CSIS’ten aktarılan bilgilendirmede, "İşletmelerimiz ve araştırma merkezlerimiz olağanüstü çabalarından dolayı artan yabancı parazit ve casusluk riski altında. CSIS, çalışmaların ve mülkiyet bilgilerinin güvenli şekilde kontrol altında kalmasını sağlamak için bu kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır. Odak noktası, Kanada fikri mülkiyetini bu tehditlerden ve bununla ilgili işlerden ve ekonomik çıkarlardan korumaktır." açıklamasına yer verildi.

Söz konusu açıklamada, siber tehlikenin hangi ülke veya ülkelerden kaynaklandığına, ülkedeki hangi kurum ya da kuruluşlarda gerçekleşen araştırmaların risk altında olduğuna yönelik ayrıntılar belirtilmedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR