Kabil'de ABD Konvoyuna Saldırı! Ölü Ve Yaralılar Var

Kabil'de Amerikan askeri konvoyuna saldırı düzenlendi. Sivillerin öldüğü saldırıda 5 Amerikan askeri yaralandı.

Kabil'de ABD Konvoyuna Saldırı! Ölü Ve Yaralılar Var

Afganistan'ın başkenti Kabil'in Karabağ ilçesinde gerçekleştirilen saldırıda yabancı güçler hedef alındı.

İlk tespitlere göre 3 sivilin yaşamını yitirdiği olayda, yaralıların da olduğu, yaralılardan 5'inin konvoydaki Amerikan askerleri olduğu belirtiliyor.

Dün de bir saldırı yapılmış ve 2 ABD'li asker hayatını kaybetmişti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Afganistan’ın Kandahar ilinde Taliban’ın üstlendiği bir intihar saldırısında iki ABD askerinin öldüğünü açıkladı.

Pentagon Afganistan Masası Sözcüsü Adam Stump, AA muhabirine verdiği demeçte, Kandahar'da NATO konvoyuna düzenlenen intihar saldırısında 2 Amerikan askerinin öldüğünü belirtti.

ABD'nin Afganistan Kuvvet Komutanlığından ayrıntılı açıklamanın yapılacağını ifade eden Stump, konvoyda başka ölen ya da yaralanan olup olmadığına dair bilgi vermedi.

Taliban’ın üstlendiği saldırıda iki ABD askerinin haricinde 15 askerin daha öldüğü iddia ediliyor.

SALDIRILAR DEVAM EDİYOR

Afganistan'dabombalı saldırılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde camiye bir saldırı düzenlenmiş ve onlarca kişi hayatını kaybetmişti.

Afganistan'ın Herat kentinde, bir camide meydana gelen patlamada, ilk bilgilere göre 20 kişi öldü.


Herat kentindeki Jawadya Camii'nin girişinde meydana gelen patlamada, en az 20 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Güvenlik yetkilileri, patlamanın bombalı araç saldırısı sonucu olduğunu, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyulduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri