Joe Biden'dan Skandal Sözler

Demokrat Parti başkan adayı ve eski ABD başkan yardımcısı Joe Biden'ın ABD askerlerine hakaret ettiği bir video ortalığı karıştırdı.

Demokrat Parti başkan adayı ve eski ABD başkan yardımcısı Joe Biden'ın ABD askerlerine hakaret ettiği bir video ABD'de ortalığı karıştırdı.

2016'da çekilen görüntülerde Biden'ın bir yurtdışı seyahatinde askerlerin önünde konuşurken, 'Bunu alkışlayın sizi aptal p.çler' dediği duyuluyor. Videonun devamında Biden, ne sıkıcı bir tayfasınız. Bilmiyorum, biraz kafanız çalışmıyor olmalı aşşağılayıcı ifadeler kullanması şok yarattı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlu Eric de dahil olmak üzere muhafazakar kesim tarafından video paylaşılıyor.

Biden 2020 kampanyası videonun gerçek olduğunu doğrularken dönemin başkan yardımcısının bahsi geçen ifadeleri "şaka olsun" diye kullandığını ifade etti. 

Biden Kampanyası Sözcüsü Andrew Bates, The Daily Beast'e yaptığı açıklamalarda, 'Sayın Başkan Yardımcısı şakacı bir şekilde sahnedeki kadın havacı askerin alkışlanmasını istedi. Yoruma birkaç askerin güldüğü görülüyor. Saniyeler önce onları yaptıkları büyük fedakarlıklar nedeniyle övmüştü' demesi durumun vahim bir hal aldığının göstergesi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR