Pyongyang ile Washington hattındaki tansiyon git gide yükseliyor. Tarafların birbirine vermiş olduğu gözdağı gözdağı bölgede büyük tedirginliğe sebep olurken, Japonya olası bir savaş durumuna karşı aldığı önlemleri en üst seviyeye çıkardı.

Japonya füze savunma sistemlerini şehre çekti

FÜZE SAVUNMA SİSTEMLERİ BAŞKENTE YERLEŞTİRİLDİ

Kuzey Kore ordusu ABD'ye bağlı olan Guam Adası' nı nükleer başlıklı füze ile bombalamak adına Kim Jong'un talimatını beklerken, Japonya' dan bu duruma dair bir açıklama gelmişti. O açıklamada ABD üssünün bombalanmasını engelleyebilecekleri ifade edilmişti. Japonya bu açıklamadan kısa bir süre sonra sistemlerini şehringöbeğine yerleştirdi.

NAMLULAR KUZEY KORE'YE BAKIYOR

Yerleştirilen füzelerin baktığı yön direkt olarak Pyongyang, yani Kuzey Kore. Bir tehlike var olduğunda adım atmaktan çekinmeyecek olan Japonya her duruma karşı tam hazırlıklı olarak bekliyor.

Japonya füze savunma sistemlerini şehre çekti

HALK TEDİRGİN...

Japon hükumeti olumlu ya da olumsuz her duruma hazırlıklı olduğunu belirtirken, Japon halkı oldukça tedirgin durumda. Durum şöyle ki, şehrin merkezinde yer alan dev televizyonlardan günün her saati haberleri ve gelişmeleri takip ediyorlar. Japon halkı adeta teyakkuz halinde bekliyor.