Japonya’da sıcakların giderek artmasından dolayı hastanelere güneş çarpması nedeniyle 1086 kişi müracaat etti.

JOPANLARI GÜNEŞ ÇARPTI

Japonya'da aşırı sıcaklar sonucu 1086 kişi güneş çarpması sebebiyle hastanelere kaldırıldı. Japonya hükumeti, bu rakamı önceki günlere karşılaştırdıklarında 1.5 kat daha fazla olduğunu vurguladı.

JAPON HÜKÜMETİ VATANDAŞLARI UYARDI

Japonya Yangından Koruma Kurulu'nun acil sağlık hizmeti 19 hastanın durumunun çok daha ağır olduğunu açıkladı. ve hükümet yetkilileri halkın işi olmadığı zamanlarda dışarı çıkmamalarını önerdi.

JAPON SAĞLIK KURULUŞLARI GÜNEŞ ÇARPANLARIN ÇOGUNLUĞU 65 YAŞ ÜSTÜ KİŞİLER

Japonya sağlık kuruluşlarının açıkladığı raporda güneş çarpması nedeniyle hastaneye kaldırılanların yüzde 50'si ise 65 yaş üstü kişiler.japon hükümeti  65 yaş üstü insanların öğle vakitlerinde özellikle dışarı çıkmaması gerektiğini vurguladı

JAPONYA HÜKÜMETİ SICAKLARIN ARTACAĞINI VE BU YÜZDEN HASTANELERDEKİ SAYININ ARTABİLECEĞİNİ VURGULADI

Japonya’da 2 haftada Japonya'nın birçok bölgesinde hava sıcaklığı 30 derecenin üstünde seyrettiğinden dolayı Japonya hükümeti kişi hastaneye başvurabilecek kişi sayısının artabileceğini açıkladı.Japon hükümeti Meteorlojiden gelen bilgilere göre sıcaklıkların dahada artacağını ve Japon halkının kendilerine dikkat etmelerini ayrıca işleri olmadığı zamanlarda dışarı çıkmamaları gerektiğini vatandaşlarına duyurdu.