İtalya'da Vaka Sayısı Tırmanışa Geçti

İtalya’da corona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sona erdiği Mayıs ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

İtalya'da Vaka Sayısı Tırmanışa Geçti

İtalya'da Vaka Sayısı Tırmanışa Geçti

Koronavirüs salgınının en fazla zarar verdiği ülkelerin başında gelen İtalya'da son 24 saatte 845 yeni vakanın tespit edilmesiyle Mayıs ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada toplam vakanın ise 256 bin 118 ulaştığı aktarıldı. Bakanlık, son 24 saatte 6 kişinin virüs nedeni ile hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 35 bin 418’e yükseldiğini açıkladı.

İtalya’da salgının Mart ve Nisan aylarında zirve yapmasının ardından kontrol altına alınmıştı. Mayıs ayında ise kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılarak sona ermişti.

GECE KULÜPLERİ TEKRAR KAPATILDI

Ülke genelinde en son 14 Mayıs’ta bar, restoran ve mağazaların açılmasının ardından 16 Mayıs’ta 875 vaka tespit edilmişti. Ülkede vaka sayıları artışa geçmesine rağmen can kayıpları tek hanelerde seyrediyor. İtalya’da vaka sayıları kuzey bölgeleri olan Lombardiya ve Veneto’da günlük 150 vakanın üzerinde devam ediyor.

Öte yandan İtalya hükümeti, geçtiğimiz günlerde vakalarda yaşanan artışın ardından gece kulübü ve diskoları kapatma kararı almış, geceleri kamusal alanlarda maske takma zorunluluğu getirmişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR