İtalya' nın Napoli şehrinde 4.00 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Şehrin batı bölgesinde yer alan  Ischia Adası açıklarında yerel saat ile 20.57’ de (TSİ 21.57) 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsünün (INGV) yaptı. Deprem' in yerin 10 km altında meydana geldiği ifade edildi.

DEPREMİN AĞIR BİLANÇOSU! 1 ÖLÜ, 25 YARALI, 10 KİŞİ KAYIP

İtalyan TV kanalı olan Rainews24' ün yapmış olduğu habere göre, adada korku ve paniğe yol açan sarsıntının, yıkıma ve maddi hasara yol açtığı, ilk tespitlere göre 1 kadının hayatını kaybettiği ifade edildi. Haberde, depremde 10 kişinin kaybolduğu, 25 kişinin de yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

ENKAZDAN ÇIKAN MUCİZE

Depremden hemen sonra Napoli' de bulunan kurtarma ekipleri lokasyona gelerek arama - kurtarma çalışmalarına başladı. Adada, itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin arama- kurtarma çalışmaları ile çok sayıda kişi enkaz altından kurtarıldı.

ENKAZDAN MUCİZE ÇIKIŞ

Enkaz altında yapılan kurtarma çalışimalarında bir de muczie meydana geldi. Bir bebeğin moloz yığınlarının altında kaldığını öğrenen arama kurtarma ekipleri, hemen arama kurtarma çalışmalarına başladı. Yavrunun cesedine ulaşacaklarını düşünen ekip bir mucize ile karşılaşarak hayatta kalan bebeğe ulaşmayı başardılar.