İtalya'nın orta kesimlerinde 7.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Reuters'ın haberine göre ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin merkez üssünün Perugia şehri olduğunu ve yerin 108 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini bildirdi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin şiddetiyle ve derinliğiyle ilgili güncelleme yaparak 6,6 büyüklüğünde olduğunu ve yerin 1,5 kilometre derinliğinde meydana geldiğini kaydetti.

AVRUPA KAYNAKLARI: DEPREMİN ŞİDDETİ 6.5

Avrupa kaynaklarına göre ise depremin büyüklüğü 6.5 olarak kaydedildi. Öte yandan son 48 saatte bölgede 35-40 öncü sarsıntı oldu.

USGS, daha önce 7.1 olarak açıkladığı depremin büyüklüğünü 6.6 olarak güncelledi.

CAN KAYBINA İLİŞKİN RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Şehirde maddi hasarın meydana geldiği aktarılırken, can kaybı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.6.1 OLARAK YENİDEN GÜNCELLENDİ

İtalya Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsünün verilerine göre, ülkenin orta kesiminde 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başkent Roma ve çevre illerde de hissedilen depremin merkez üssünün Perugia kenti olduğu belirtildi.

Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS), depremin merkez üssünün, Perugia kentine 68 kilometre uzaklıkta olduğunu belirtti.

3 GÜN ÖNCE DE SALLANMIŞTI

27 Ekim'de 5.4 büyüklüğünde bir depremin yaşandığı İtalya ikinci büyük depremle sarsıldı. İtalya'da Perşembe günü Başkent Roma'nın 200 kilometre kuzeydoğusundaki Macerata vilayetinde yerin 8.4 kilometre derinliğinde meydana gelen 5.4 şiddetindeki depremde pek çok ev yıkılırken, okullar tatil edilmişti. Maç esnasında oynanan İtalya Birinci Futbol Ligi (Seri A)'da deprem bölgesine yakın yerde oynanan Pescara-Atalanta maçı da bir süreliğine durdurulmuş, ardından maç iptal edilmişti.

Kaynak: Akşam