İtalya’da ABD Askerlerinin Vicenza Merkezine Girişi Yasaklandı

İtalya’nın Vicenza kenti merkezine huzur bozan davranışları sebebiyle yaklaşık 2 bin ABD askerinin girişi yasaklandı. Karar bölge halkıyla ABD askerleri arasında çıkan arbede sonucu alındı.

İtalya’da ABD Askerlerinin Vicenza Merkezine Girişi Yasaklandı

Vicenza’ya yerleştirilen 173. Hava Tugayı askerlerinin kentte huzursuzluk çıkarması sebebiyle geçici yasak kararı alındı. İki genç Vicenzalı görev başında olmayan paraşütçülerin uğrak mekanı olan bir su kaynağının yakınlarında sözlü bir tartışmanın ardından çok sayıda ABD askeri tarafından darp edildiklerini söyledi.

Çenesi paramparça olan 21 yaşındaki Riccardo Passora, La Repubblica gazetesine  “Bu benim yüzüm değil. Daha önce böyle görünmüyordum“  dedi. 

Belediye yetkilileri güvenlik kamerası görüntülerinden şiddet olayına karışan suçluları tespit etme çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Francesco Rucco da üs komutanından özel kısıtlayıcı ölemler almasını talep etti.

Komutan Kenneth Burgess de 45 gün boyunca yasak bölgeye giren ABD askerlerininin disiplin cezası alacağını açıkladı. Belediye Başkanı Rucco, “Vicenza’da emsali olmayan bir kararname. Bunun  için Amerikalı yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri