22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6644
Euro6,3523
Altın259,40

İsviçre Türk Federasyonu'ndan Blick Gazetesine Tokat Gibi Cevap!

İsviçre Türk Federasyonu, İsviçre'nin Blick gazetesinin, 16 Nisan'da yapılacak olan anayasa değişikliği referandumunda hem Türkçe hem de Almanca "Hayır oyu verin" çağrısına büyük tepki gösterdi.

İsviçre Türk Federasyonu'ndan Blick Gazetesine Tokat Gibi Cevap!

Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, Blick gazetesinin referanduma dair yayınına büyük tepki geldi.

Blick gazetesinin "Genel Yayın Yönetmenine" hitaben yapılan açıklamada, "Biz İsviçre'de yaşayan Türkler İsviçre'yi çok seviyor, hem ekonomik hem de kültürel açıdan her türlü katkıyı yapıyoruz. İsviçre'deki referandum ve seçimler İsviçre'yi ilgilendirdiği için, buraya buradaki Türkler olarak bizler müdahil olmuyoruz. Zira bu İsviçre'nin içişleridir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, İsviçre'de yaşayan hiçbir Türk'ün anavatanında diktatöryal bir yapıyı istemediği vurgulanarak, 16 Nisan'daki referandumda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçileceği, parlamento, demokrasi, tüm kurul ve kuruluşlar ile Türkiye Cumhuriyeti'nin aynı şekilde muhafaza edileceğinin altı çizildi.

TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Türklerin tehditlere boyun eğmeyeceği vurgulanan açıklamada, "Siz hayır demişseniz, biz vatan için millet için devlet için evet diyoruz." ifadesi kullanıldı.

Blick gazetesi, ülkede yaşayan Türk vatandaşlarına, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda hem Türkçe hem de Almanca "Hayır oyu verin" çağrısında bulunmuştu.

 

Kaynak: Sabah

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri