İsveç'te Türk Restoranına El Yapımı Bombayla Saldırı

İsveç'te gece saat 02.00'de iki kişi Türk restoranına el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenledi. Patlamanın etkisiyle tüm camların kırıldığı restoranın içeride de maddi hasar meydana geldi.

İsveç'te Türk Restoranına El Yapımı Bombayla Saldırı

İsveç'te Türk Restoranına El Yapımı Bombayla Saldırı

İsveç'in Göteborg şehrinde Türk restoranına el yapımı patlayıcıyla saldırı yapıldı. Saldırıyla alakalı  açıklama yapan restoranın sahibi İsmail Yücel, maskeli iki kişinin gece saat 02.00'de restorana el yapımı patlayıcı attığını ifade etti.

Bölgeye yakın ikamet eden bir restoran personelinin patlamayı duyduktan sonra kendisini aradığını söyleyen Yücel, "Restorana geldiğimizde polis her tarafı kapatmış inceleme yapıyordu. Polisin anlattığına göre, zanlılar internetten öğrendikleri bilgilerle evde bomba yapmışlar. Maske takmış ve siyah giyinmiş 2 kişi önce yanımızdaki tiyatronun camlarını kırmış. Sonra da bizim camı kırarak içeri bombayı atmışlar." diye konuştu.

MADDİ HASAR OLUŞTU

Restoran kapalı olduğu için can kaybı olmadığını söyleyen Yücel, patlamanın etkisiyle bütün camların kırıldığını ve içeride de maddi hasar olduğunu söyledi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR