Geçtiğimiz gün Fransa'da Türklerin yaşadığı bir binaya yapılan kundaklamandan sonra bugün de İsveç de Müslümanlara ait bir anaokula taşlı saldırı gerçekleştirildi. Ve anaokulunun duvarına "Defolun gidin" yazıldı.

"Sinbad" isimli anaokulunun sorumlusu Osman Adem, sabah personelin okulun kapısını açmaya gelince saldırıyı fark ettiklerini söyledi.

"DEFOLUN GİDİN"

Çocukların eğitim yuvasına yönelik saldırının kendilerini üzdüğünü ifade eden Adem, ''İki senedir anaokulunun camları taşlı saldırı sebebiyle kırılıyor. Bazen çocuklara camlar kırık halde eğitim vermek zorunda kalıyoruz ama ilk defa duvara 'Defolun gidin.' ile İslam'a ve Müslümanlara hakaretler içeren nefret sözleri yazmış şeref yoksunları." diye konuştu.

POLİS 2 YILDIR OKULUN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMADI

Adem, saldırıların, çocukları, aileleri ve öğretmenleri korku yaşattığını ve kalıcı izler bıraktığını dile getiren, "En son saldırıdan sonra bir toplantı gerçekleştirdik. Okulu kapatma tehlikesiyle karşı karşıya kaldık. Bizim burada güvenli şekilde eğitim verebilmemiz için polisin güvenliği sağlaması gerekli fakat iki senedir bunu pek başaramadılar ve başarmak istemediler." ifadelerini kullandı.

Polisin inceleme başlattığı saldırıda, bir sınıfın camları kırılırken duvarlara İslam ve Müslümanlara hakaret içeren çirkin sloganlar yazıldı.