İsrail, Gazze'de Tansiyonu Yükseltti!

Hamas ve İslami Cihad, Gazze'de tansiyonun yükselmesinden İsrail'i sorumlu tutarak bu adımı "tehlikeli" olarak adlandırdı.

İsrail, Gazze'de Tansiyonu Yükseltti!

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, aktardığı yazılı açıklamada, "İşgalci İsrail, Gazze'de masum sivilleri ve Hamas'a ait askeri noktaları hedef alarak tansiyonu tehlikeli bir şekilde tırmandırıyor." cümlelerini kullanarak, Gazze'de tırmanan tansiyondan İsrail'in sorumlu olduğunu dile getirdi.

Berhum, savunmasız sivillerin ve direniş noktalarının hedef alınmasının sadece İsrail'e karşı birlik olmaya fayda sağlayacağını vurgulayarak, "Gazze'deki direnişin masum sivillerin kanının akıtılmasına izin vermeyeceğini" belirtti.

İslami Cihad Hareketi tarafından yansıtılan yazılı açıklamada da "İsrail Başbakanı (Binyamin Netanyahu) başarısızlığı ve yolsuzluğunu örtbas etmek için Gazze Şeridi'ne saldırarak tansiyonu yükseltmeye çalışıyor." ifadesi kullanıldı.

İsrail'in saldırılarla sivilleri katlederek yaşam alanlarını hedef aldığı vurgulayan açıklamada, "işgale karşı meşru mücadeleye devam edileceği" bildirildi.

İsrail savaş uçakları gece saatlerinde Gazze'de İzzeddin Kassam Tugaylarına ait hedefleri bombalamıştı. İsrail ordusunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Gazze'den fırlatıldığı belirtilen 10 rokete karşılık savaş uçaklarının, buradaki bazı hedefleri vurmaya başladığı açıklanmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri