İsrail ordusunun, Gazze' de bazı noktalara roket ve top ateşi ile saldırı eyleminde bulunduğu bildirildi.

İsrail ordu sözcüsü Ovijaa Odraei' nin Gazze' den İsrail' e roket fırlatıldığı iddiasında bulunan açıklamasının ardından İsrail uçakları, Hamas' ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları' nın Gazze' nin batısı ile Refah' ın kuzeyindeki iki hedefinin yanı sıra Gazze' nin merkezinde boş bir araziyi vurdu.

İSRAİLLİ SÖZCÜDEN AÇIKLAMA! SORUMLUSU HAMAS'TIR

Sözcü Ovijaa Odraei, Gazze' nin Hamas' ın hakimiyetinde olması sebebi ile İsrail'e yapılan her türlü saldırı eylemi girişiminden sorumlu olduğunu belirtti.

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'de bazı noktalara roket ve top ateşiyle saldırılarında sadece hasar oluştuğu duyuruldu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü olan Eşref el-Kudra da söz konusu saldırılarda can kaybı yaşanmadığını açıkladı.
Hamas sözcüsü olan Fevzi Berhum ise yapmış olduğu beyanlarda, "İsrail, direnişe ait noktaları hedef almak ve gerilimi tırmandırmak için gerekçe olarak Gazze' den roket atıldığını iddia etti. Bu, İsrail' in tehlikeli ve bilinen bir oyunudur." ifadelerini kullandı.

Berhum, bu türden gerilimi tırmandırıcı ve Filistin halkının canına kasteden eylemlere devam edilmesine karşı ikazlarda bulundu.
Odraei tarafından gelen açıklamada, Gazze'den atıldığı iddia edilen roketin Şair Negev yakınında boş bir alana düştüğü kaydedilmişti.