Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) alt birimlerinden Havarani Araştırma ve Belgelendirme Merkezi’nin yayımladığı rapordaki bilgilere göre, dün Yahudi bir yerleşimci tarafından katledilen 23 yaşındaki Mu'tez Hilal Beni Şems ile beraber, Ekim 2015'ten bugüne silahlı Yahudi yerleşimciler ile İsrail askerlerinin birlikte işledikleri cürümler neticesinde işgal güçleri tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 311'e ulaştı.

83 ÇOCUK OLMAK ÜZERE 311 FİLİSTİNLİ KATLEDİLDİ

Rapora göre, Fatıma Hacici'nin 7 Mayıs'ta eski Kudüs şehir alanında "bıçaklı saldırı teşebbüsünde bulunmak" şeklindeki suç iddiası üzerine İsrail polisi tarafınca silahla vurulması neticesinde vefat eden Filistinli çocuk sayısı da 83'e yükselmiş oldu.
Ekim 2015'ten günümüze henüz 18 yaşını aşmamış 10 kız çocuğu ile öldürülen kadın sayısının 28 olduğu ifade edildi.
Bilgilerde İsrail güçleri tarafından geçen yılki gözaltına alınan kişi sayısının 6 bin 440 Filistinli’yi kapsadığı belirtildi. Bu yılın ilk yarısındaysa şimdiye kadar gözaltına alınan Filistinli sayısı bin 597 oldu.

270 EV İSRAİL TARAFINDAN YIKILDI

"Utanç Duvarı ve Yerleşim Birimlerine Karşı Direniş Heyeti"nin raporunda ise İsrail merciilerinin 2017’nin ilk beş ayında, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinliler’e ait 270 eve yönelik yıkım faaliyetinde bulunulduğu bilgisi sunuldu. İsrail'in izinsiz yerleşim planlamaları Birleşmiş Milletler'in çağrılarına rağmen önü alınamayan bir sorun olarak bir işgal metodu mahiyeti taşımaya devam ediyor.