Öte yandan İsrail medyası, Kudüs'teki rejimin Gazze kapsamında bir yer altı duvarı inşa etmeyi hedeflediğini de açıkladı.

NETANYAHU'NUN PARTİSİNE DESTEK AZALDI

Bu olası halin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya yolsuzluk soruşturması yapıldığı sürece denk gelmesi gözlerden kaçmadı. Netanyahu'nun Likud partisi şu an sağdaki İsrailli gruplar içerisinde destek kaybı yaşıyor.

GAZZE'YE YİNE SALDIRI

İsrail'in, Salı gecesi Gazze’den roket atıldığı iddiasıyla dün, yaptığı saldırının görüntüleri sosyal medya hesaplarından yayıldı.

DAHA ÖNCE DE DÜZENLEDİLER

Gazze' deki Şifa Hastanesi Hasta Kabul ve Acil Servis Bölümü Sorumlusu Eymen es- Sahbani, yazılı açıklamasında, İsrail' in Gazze' ye düzenlediği iki ayrı saldırıda 3 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

YARALILARDAN BİRİNİN DURUMU AĞIR

Sahbani, yaralılardan başına şarapnel parçası isabet eden bir Filistinlinin durumunun ağır olduğunu ifade etti.

TARIM ARAZİLERİNE ROKET SALDIRISI

Görgü tanıkları da İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının, Gazze' nin kuzey bölegesindeki bazı tarım arazilerine iki roket saldırısı düzenlediğini ve bölgedeki çevre binalarda maddi hasarın olduğunu kaydetti.

F-35 TİPİ UÇAKLAR BOMBALADI

İngilizce yayın yapan Jerusalem Post gazetesi, Gazze'de iki Hamas binasının hedef alındığını ve operasyonda ABD' den yeni alınan F-35 tipi savaş uçaklarının kullanıldığını yazdı. 

Bu arada İsrail Kanal 2 televizyonu, Gazze sınırında yer alan, İsrail' in güneyindeki Askalan kentine bir roket düştüğünü duyurdu.

Haberde, roketin açık bir alana düştüğü ve herhangi bir can kaybı ya da yaralanmaya neden olmadığı ifade edildi. Söz konusu roket saldırısını Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.