Filistinlilerin Cuma Namazı çıkışında yaptıkları yürüyüş, İsrail askerleri tarafından engellemelere uğradı. İsrail'in barbar askerleri Filistin Halkının üzerine ateş açarak iki Filistinliyi öldürdü.  

İsrail'in Filistinliler'e yönelik zulmü tüm şiddetiyle devam ediyor. Filistinli Müslümanların toprak yürüyüşü kapsamında devam ettirdikleri eylemler bu Cuma günüde sürdürüldü. Gazze'de şehitlerin anıldığı yürüyüşlere yine İsrail askerlerinin müdahale ettiği görüldü.

37 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İşgalci İsrail askerlerinin Gazze sınırında barışçıl gösteri düzenleyenlerin üzerine doğru ateş açması sonucu 2 Filistinlinin şehit olduğu bildirildi. İsrail askerleri oluşturdukları siperlerden göstericilerin üzerlerine ateş açtığı kaydedildi.

Filistinli'nin hayatını kaybetmesiyle 30 Mart'tan bu yana devam eden gösterilerde işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinlilerin sayısı 37'ye çıkarken, gösterilerde bugüne kadar 3 bin 500'den fazla Filistinli de yaralandı.

15 NİSANDA KUDÜS FİLİSTİN’İN EDEBİ BAŞKENTİDİR DEMEÇLERİ VERİLMİŞTİ

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 29. Arap Birliği Zirvesi'nin açılış oturumundaki konuşmasında, Trump’ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımak ile uluslararası yasalarını ihlal ettiğini bildirmişti

Amerikan’nın attığı bu adımla kendini, arabulucu yerine taraf olarak konumlandırdığına parmak basan Abbas, artık Amerika’nın barış planından söz etmesinin samimiyetinin kalmadığını belirtmişti

Arap devletlerine, şubat ayında BM Güvenlik Kurulu'na sunduğu barış planını desteklemeye davet eden Abbas, Arap Barış Girişimi'ne dayanan bahsi geçen barış planının, 2018 yılında bir uluslararası barış konferansının düzenlenmesi, Filistin'in Birleşmiş Milletler'de tam üye olmasının kabul olunması, uluslararası haklı kararlara bağlı kalacak ciddi görüşmelere öncülük edecek çok taraflı uluslararası bir mekanizmanın oluşturulması ile üzerinde anlaşmaya varılacak maddelerin hayata geçirilmesi için tarihin belirlenmesini içerdiğini aktarmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.