İsrail Askeri, Filistinli Bir Babaya Çocuğunun Gözleri Önünde Silah Doğrulttu

İsrail askerinin Filistinli bir babaya 5 yaşındaki çocuğunun yanında silah doğrulttuğunu görüntüleri tepkilere neden oldu.

İsrail Askeri, Filistinli Bir Babaya Çocuğunun Gözleri Önünde Silah Doğrulttu

İşgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde İsrail askerinin Filistinli bir babaya 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde silah doğrulttuğunu gösteren görüntü tepkilere neden oldu.

El Halil'de dün kaydedildiği belirtilen görüntüde, İsrail askerinin Filistinli bir babayla yanında 5 yaşındaki oğlu olduğu halde tartıştığı görülüyor.

"Taş mı attı? O daha 5 yaşında"

Görüntülerde kimliği bilinmeyen Filistinli bir babanın İsrail askerine, "Taş mı attı? O daha 5 yaşında." dediği, askerin de "Evet taş attı, tüm arkadaşlarınız taş atıyor. Yaşı umurumda değil." diye cevap verdiği duyuluyor.

Tartışma sürerken olay yerine gelen bir başka İsrail askeri, Filistinli adamı çocuğunun gözü önünde tartaklayarak darp ediyor ve oradan uzaklaşmasını istiyor.

Gerginliğin artması üzerine İsrail askerlerinden biri 5 yaşındaki çocuğun gözü önünde silahını Filistinli babaya doğrultuyor.

Görüntü, Filistinli babanın oğlunu da alarak bölgeden uzaklaşmasıyla sona eriyor.

Görüntünün basına ve sosyal medyaya düşmesinden sonra İsrail ordusundan yapılan açıklamada olayın araştırıldığı belirtildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz