İsrail, 326 Filistinliyi Barışçıl Eylemler Sırasında Şehit Etti

Geçen yıl mart ayından bu yana Gazze Şeridi'nde düzenlenen haftalık Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde 326 Filistinli şehit olurken, 18 bin 460'ı da yaralandı.

İsrail, 326 Filistinliyi Barışçıl Eylemler Sırasında Şehit Etti

İsrail askerleri, Gazze sınırında geçen yıl mart ayından bu yana gerçekleşen Büyük Dönüş Yürüyüşü eylemlerinde 326 Filistinliyi şehit etti.

El-Mizan İnsan Hakları Merkezi tarafından gündeme aktarıla yazılı açıklamada, Mart 2018'den buyana düzenlenen gösterilerde 326 Filistinlinin şehit olduğu, 9 bin 243'ü gerçek mermiyle olmak üzere 18 bin 460 Filistinlinin yaralandığı tespit edildi.

2 BİN ÇOCUK,184 KADIN GERÇEK MERMİYLE YARALANDI

Bu raporlara göre gerçek mermiyle yaralananlardan 2 bininin çocuk 184'ünün kadın olduğu bilgisi kaydedildi. Barışçıl gösterilere dahil olanların İsrail askerlerinin kurşunlarına hedef olmasının tepki gördüğü açıklamada, uluslararası camianın tüm bu olanlara sessiz kalması ve hukuki yükümlülüklerini yerine getirmemesinin bu cinayetleri işleyenleri cesaretlendirdiği belirtildi.

Filistinliler, 30 Mart 2018'den bu yana Gazze Şeridi'nin doğusundaki İsrail sınırında her cuma "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler gerçekleştiriyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri