İspanya' nın doğu bölgesidne bulunan Barselona şehrinde 13 kişinin hayatını kaybettiği ve 120 kişinin yaralandığı terör saldırısının meydana geldiği La Rambla caddesi üzerinde teröre inat kucaklaşma eylemi yapıldı.

İKİ KİŞİ KUCAKLAŞMA EYLEMİ DÜZENLEDİ

Kanarya Adaları doğumlu olup, Barselona' da yaşayan Paco (27) ve Gino (30) isimli iki arkadaşın düzenlemiş oldukları kucaklaşma eylemine çevredeki halk destekte bulundu.

"Dayanışma kucaklaşması. Nefret ve korkuya karşı sevgiyle mücadele et" yazılı bir döviz taşıyan iki genç teröre inat dayanışma için yanlarına gelen genç, yaşlı, kadın, erkek bütün herkes ile teker teker kucaklaştı.

Öte yandan Bercelona' nın Arjantin'li yıldızı Messi' den yaşanan terör saldırısı ile alakalı açıklamada bulundu. 13 kişinin yaşamını yitirdiği elzem saldırıdan sonra terör eylemlerini kınayan Arjantinli yıldız oyuncu, teröre teslim olmayacaklarını ifade etti. Terör örgütü DEAŞ' ın Barselona' da yaptığı kanlı saldırı eyleminin ardından Katalan ekibinin efsanevi ismi olan Lionel Messi bir İnstagram hesabından bir mesaj paylaştı.

"KORKUNÇ SALDIRI" İBARESİ...

Lionel Messi, İnstagram hesabından paylaştığı mesajında, "Barselona'da meydana gelen korkunç saldırının kurbanların ailelerine ve dostlarına başsağlığı ve desteğimi sunmak, şiddet eylemlerini tümden kınamak istiyorum."

"TESLİM OLMAYACAĞIZ" AÇIKLAMASINDA BULUNDU

"Teslim olmayacağız, nefret olmadan, şefkat ve hoşgörünün bir arada yaşamanın temeli oluşturduğu, barışçıl bir dünyada yaşamak isteyen çok daha fazla insan var" şeklinde açıklamalarda bulundu.