İspanya' nın Barcelona şehrinde yapılan terör saldırısının sorumlusu oldukları düşünülen 5 şahıs, sabaha karşı yapılan harekat ile öldürüldü.

OPERASYON DÜZENLENDİ...

Katalonya yerel polis kaynaklarından edinilen bilgiler ışığında, İspanya' nın Barcelona kentinde dün öğleden sonra meydana gelen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği kanlı terör grubu DEAŞ'ın düzenlediği terör saldırısının sorumluları oldukları ve aynı şekilde bir başka eyleme daha kalkışacakları istihbaratı edinilen 5 şüpheli şahıs için operasyon düzenlendi ve Katalonya lokasyonundaki turist yerleşim yerlerinden Cambrils' de sabah vakitlerinde yaşanan çatışmada etkisiz hale getirildi.

Barcelona şehrinin 200 kilometre kadar güneyindeki Tarragona kentinin Cambrils ilçesindeki Maritimo Caddesi' nde gece yarısı yaşanan olayda Barcelona' dakine benzer bir şekilde araç ile terör saldırısı gerçekleştirildi.

Polis, araç ile 5' i sivil 1' i polis toplam 6 şahısı ezen teröristlerin güvenlik mensuplarınca edilen ateş neticesinde öldürüldüklerini ifade edildi. Polis kaynakları ek olarak, Katalonya lokasyonunun güneyin bölgesindeki Alcanar şehrinde bir evde iki gün önce gerçekleşen patlama ile alakalı, terör saldırıları arasında bağlantı olduğuna dair araştırma başlattığını ifade etti.