İran'dan Sonra Hindistan Da Kripto Paraları Yasaklayacak

Hindistan hükümetine bağlı bir çalışma kolu, ülke çapında kripto para birimleri ticaretinin yasaklanmasını talep eden bir teklif sundu

İran'dan Sonra Hindistan Da Kripto Paraları Yasaklayacak

İran'dan Sonra Hindistan Da Kripto Paraları Yasaklayacak

Herhangi bir merkez bankası ya da resmi kuruluşla ilgisi bulunmayan elektronik para birimleri olan kripto paralar, günümüzde dünya genelinde sıklıkla kullanılıyor. Fakat bazı ülkeler bu sanal para birimlerine karşı daha dikkatli davranma yoluna girdi.

Hindistan hükümetine bağlı bir çalışma kolu, ülke çapında kripto para birimleri ticaretinin yasaklanmasını talep eden bir teklif sundu.

HİNDİSTAN'DA KRİPTO PARA KULLANACAKLARA CEZA  

Hindistan Ekonomik İşler Bakanı Subhash Chandra Garg’ın liderliğinde sunulan teklif, “kripto para birimleri madenciliği, üretimi, satışı, transferi yapan veya piyasaya kripto para birimi süren” kişilere 10 sene hapis cezası verilmesini kapsıyor.

İRAN YASAKLAMIŞTI  

Bitcoin dünya çapında bir hayli popülerken, geçen haftalarda önemli bir gelişme yaşanmış ve İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Nasır Hakimi, Kara Parayla Mücadele Yüksek Konseyi'nin kararıyla Bitcoin ile yapılan işlemlerin yasaklandığını duyurmuştu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR