İran'da Halk Sokaklara İndi! Eylemler Şiddetlenerek Artıyor

İran'da geçen hafta başlayan eylemler şiddetlenerek artıyor. Musluklardan tuzlu su ve çamur gelmesini protesto eden vatandaşlar, "Beceriksiz yönetici istemiyoruz" şeklinde sloganlar attı.

İran'da meydana gelen ekonomik kriz ardından kepenk indiren esnaflar hükümeti protesto etmişti. Şimdi de yüzlerce insan musluklardan gelen suyun tuzlu olmasını ve su kesintilerini protesto etti.

İran'ın Huzistan eyaletine bağlı Hürremşehr Büyük Cami'nin önünde bir araya gelen eylemciler, içme suyunun tuzlu olmasını ve çokça meydana gelen su kesintilerini protesto için protesto yaptı.

"BECERİKSİZ YÖNETİCİLER İSTEMİYORUZ"

Beraberlerinde pet şişelerle gelen eylemciler, "Beceriksiz idareciler istemiyoruz. Hırsızlar din için bizi yağmaladı" sloganları attı.

HALK, SU TANKERLERİNDEN İÇME SUYU SATIN ALIYORLAR

Musluklardan gelen suyun tuzlu olması sebebiyle Hürremşehr halkı su tankerlerinden içme suyu satın alıyor.

Huzistan eyaletine bağlı Abadan şehrinde de geçtiğimiz hafta benzer bir protesto yapılmıştı.

KURAKLIK ÜLKEDE SU KRİZİNE NEDEN OLDU

İran'da az olan yağış miktarı ve sınırlı su kaynaklarının azalmasıyla meydana gelen kuraklık ülkede su krizine sebep oluyor.

PETROL VE TİCARET ŞEHRİ ABADAN’DA DA DURUM AYNI

İran’ın güneyinde ve körfeze sahil konumunda petrol ve ticaret kenti Abadan’da da su vaziyeti problemli.

Sosyal medyada çeşmelerinden su yerine çamur gelen görüntüleriyle gündeme düşen Abadan’da yüzlerce insan hükümetin dış politikasını hedef aldı ve "ABD’nin düşman olduğunu yalan söylüyorlar, bizim düşman tam da burada" sloganlarıyla susuzluğu protesto etti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR