İranlılar, siyonist rejim ve yahudi destekçilerinin Filistin’de yaptığı zulumleri şiddetle kınadı.İran'ın başkenti olan Tahran'da toplanan binlerce kişi, "Dünya Kudüs Günü" sebebiyle Tahran Üniversitesi'ne doğru yürüyüş seferleri gerçekleştirdi.


DEVRİM MUHAFIZLARI FÜZELERLE KATILDI

İran Devrim Muhafızları da, İran'da üretilen “Zülfikar” ve “Kadir” isimli füzeleriyle İsrail'e ser protestolarda bulundu.

Iran'da füzeli Kudüs Günü kutlaması İsrail'i protesto mitingine dönüştü ve İsrail'e öfkeli kalabalıklar kin kustu.

Ekber Karabağ Tahran, 23 Haziran (DHA)- İran'da Dünya Kudüs Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklerde, geçen aylarda Suriye'deki IŞİD bölgelerine füzeli saldırı gerçekleştiren Devrim Muhafızları'nın gövde şovuna dönüştü.

Devrim Muhafızları, Tahran'daki organizasyona İsrail'i vurabilecek uzun menzilli Kadir füzesi ile geçen ayda Suriye'deki IŞİD karargahını vurduğu 2 Zülfikar füzesini sergileyerek adeta güç gösterisinde bulundu.

Tahran Üniversitesi önünde yapılan etkinlikte, İsrail'e karşı Filistin direnişini destekleyen pankartlar taşıyan katılımcılar, geçmiş yıllarda olduğu gibi İsrail ve ABD karşıtı sloganlar attı.

Son zamanlarda gerilimin arttığı Suudi Arabistan yönetimi de hedef alan göstericiler, attıkları sloganlarda Suud hanedanını hain olmakla suçladı.