İran'ın başkenti Tahran'ın güneyindeki Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Kehrizek Atış Alanı'nda bir askerin etrafındakilere ateş açması neticesi biri binbaşı 4 ordu mensubu hayatını kaybetti, 8 asker yaralandı.

İran Ordusuna ait internet sitesi AJA'nın verdiği bilgiye göre, Kehrizek Atış Alanı'nda bir askerin açtığı ateş sonucu 4 asker öldü, 8 asker yaralandı.

Askerin cinnet getirmiş olabileceği ya da silahının kontrolden çıkmış olabileceği olasılığı üzerinde durulduğu aktarıldı.

Diğer taraftan, Mehr Haber Ajansı'na konuşan Kehrizek İlçe Meclis Başkanı Muhammed Haşimi ise olayın Sistan-Beluçistanlı askerin silahlı saldırısı nedeniyle meydana geldiğini, ölenlerden birinin binbaşı olduğunu söyledi.

Temmuz ayında Kazvin eyaletindeki Abik askeri bölgesinde bir askerin ateş açması sonucu 3 asker yaşamını yitirmiş, 5 ordu mensubu yaralanmıştı.

MECLİSTE DE KRİZ VARDI

İran'da Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin dün yapılan yemin töreni, bazı milletvekillerinin Avrupa Birliği (AB) Temsilcisi Federica Mogherini ile fotoğraf çektirme girişimleri ve ülkedeki Ehli Sünnet temsilcilerinin törene davet edilmemesi sebebiyle tartışmaları beraberinde getirdi.

MOGHERINI İLE SELFİE YARIŞI


İran meclisinde gerçekleştirilen törenden sonra kimi milletvekillerinin, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Mogherini ile "selfie" çektirmek adına yoğun çaba içine girmesi sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.