İran, ABD'nin terör örgütü ilan etmek üzere olduğu Devrim Muhafızları için uyarıda bulundu. İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney'in üst düzey bir danışmanı, ABD'yi Devrim Muhafızları'nın terör örgütü ilan edilmesine karşı uyardı.

Devrim Muhafızları'nın terör ilan edilmesi durumunda, Tahran yönetimi için "bütün seçeneklerin masada" olduğu belirtildi.

72. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantıları için ABD'nin New York şehrinde bulunan iki lider, New York Palace Oteli'nde bir araya. Yapılan görüşmede, Ortadoğu Barışı ile alakalı gelişmelerin ele alındığı aktarılırken, Trump, "barış görüşmeleri için çok çalıştıklarını" vurguladı.

"Eğer bu barışı gerçekleştirebilirsek herkes için çok büyük bir miras olur." ifadesini kullanan Trump, Filistin ve İsrail tarafıyla uyum içinde çalıştıklarının altını çizdi. Filistin Devlet Başkanı Abbas ise "Trump yönetiminin Ortadoğu Barışı hususundaki ciddiyetinden memnuniyet duyduklarını" kaydetti. Abbas, "Sayın Başkan'ın kararlılığı, bize gerçek bir barışa yakın olduğumuz konusunda güven veriyor." ifadelerini kullandı.

"İRAN KONUSUNDA KARAR VERDİM"

ABD Başkanı Trump, bir basın mensubunun sorusu üzerine, İran'la nükleer anlaşmaya dair, "Karar verdim, yakında bunun ne olduğunu öğreneceksiniz." açıklamasını yaptı. Ancak Trump, İran'la nükleer anlaşmanın akıbetiyle alakalı daha fazla detay vermekten kaçındı.