Irak Ordusu DEAŞ'ı Temizliyor! 48 Ölü

Irak'ın Musul ve El-Enbar bölgelerinde yürütülen operasyonlarda terör örgütü DEAŞ militanı 48 kişinin ölü olarak ele yakalandığı belirtildi.

Irak'ın Musul ve El-Enbar bölgelerinde yürütülen operasyonlarda terör örgütü DEAŞ militanı 48 kişinin ölü olarak ele yakalandığı belirtildi.

Irak ordusunda görev yapan Yüzbaşı Cebbar Hasan, basına gerçekleştirdiği konuşmada, Musul'un Telafer ilçesinin batı bölgesinde bulunan Ali Hüseyin köyü çevresinde DEAŞ'a karşı operasyon gerçekleştirildiğini ifade etti.

Hasan, düzenlenen operasyonda 26 DEAŞ mensubunun öle olarak ele geçirildiğini ve ölenlerin içerisinde örgütün, Irak ve yabancı uyruklu üst kademeden görevlilerinin de bulunduğunu belirtti.

IRAK ORDUSU HAREKETE GEÇTİ

Diğer yandan, Irak ordusu tarafından Enbar'ın batı bölgesinin terör örgütü DEAŞ'ın hakimiyetinden geri almak için askeri operasyonların başlatıldığı belirtilmişti.

Irak devlet kanalından yayınlamam habere göre, Irak ordusu sabahın erken vakitlerinde Enbar'ın batısında yer alan Ane ve Reyhane bölgesini DEAŞ'tan temizlemek için askeri operasyon başlatıldı.

Ane’de, üç sene önce terör örgütü DEAŞ hakimiyet kurmuştu. Enbar'ın batısında yer alan Akkaşat bölgesini Irak ordusu iki gün önce DEAŞ'tan temizlemişti.

IRAK ORDUSUNDAN BÜYÜK OPERASYON

Diğer yandan, Irak Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak’ın Enbar ilinin batı kısmının, DEAŞ’tan temizlenip geri alınmasına yönelik askeri operasyon başladı.


Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri-->