24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

İnternette Katar'ı Öven Yandı!

İnternette Katar'a karşı olumlu ifade kullanana hapis cezası, adres Bahreyn.

İnternette Katar'ı Öven Yandı!

Bahreyn'de bir avukatın, internette Katar yanlısı mesajlar yayınladığı gerekçesiyle gözaltında tutulduğu açıklandı.
Bahreyn İçişleri Bakanlığı tarafından bildirilen açıklama metninde, dijital yayın ortamlarında yayınlanan mesajların izini sürme bakımından toplumun normlarına uymayan ve milli beraberliğe halel getirecek muhtevaya sahip mesaj gönderdiği belirlenen bir avukatın gözaltında tutulduğu ilan edildi.

Yapılan bildirimde, adı anılmayan bahsi geçen avukatın, internet sitesi Twitter'da Bahreyn hükümetine karşı nefret uyandırdığı ve kanunlar uyarınca suç kabul edilen başka mesajlar yer aldığı sebebiyle gözaltında tutulduğu ifade edildi.

KATAR’A DAİR EN UFAK BİR DESTEKLEYİCİ İFADE HAPİS SEBEBİ

Avukatın gönderilerinde ne yazdığıyla alakalı detayların hakkında ifadelerin yer almadığı açıklamada, bahse konu olan mesajların Katar lehine muhtevalarla ilgili olduğu dile getirildi.
Yapılan bildirimde, bakanlığın 8 Haziran'da paylaştığı genelgede, Bahreyn sınırları içerisinde egemenlik hakkından yola çıkarak, internet üzerinden veya herhangi bir amaçla yazılı veya sözlü biçimde Katar'a karşı muhabbet ve sempati içeren ifadelerin bulundurulmasının yahut Bahreyn hükümetinin uygulamalarına karşı çıkılmasının suç sayılarak gerekli cezanın verileceği dile getirildi.

Avukatın, gerekli faaliyetlerin nihayete ermesinin sonrasında savcılığa gönderilebileceği yönündeki gelişme sunuldu.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri