Britanya Kraliyet Ailesi, Passchendaele Muharebesi'nde yaşamını kaybeden İngiliz ve Alman askerlerinin Belçika'da bulunan mezarlığa ziyaret gerçekleştirdi.

BAŞBAKAN TOKALAŞIRKEN DİZ ÇÖKTÜ

Ziyarette hazır yer alan Başbakan Theresa May, Kraliyet Ailesi'nden Prens Charles, Galler Prensi William ve eşi Kate Middleton ile tokalaşırken diz çöktü.

Eski gösterişli ve Büyük Britanya İmparatorluğu'ndan kalmış geleneğe göre, Britanya Kraliçesi'nin uygun bularak dizbağı nişanı takdim ettiği kişiler diz çökmesi gerekiyor.

CORBYN DİZ ÇÖKMEYİNCE OLAY OLMUŞTU

2015 senesinde, İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Kraliçe'nin önünde diz çökmesi gereken Kraliyet Danışma Meclisi'nin törenine katılmayı kabul etmemişti.

"SİYASETİ KRALİÇE'DEN ÜSTÜN GÖREMEZSİN"

İşçi Partisi liderinin tavrı iktidardaki Muhafazakar Parti üyeleri tarafından ahlaksızca bulunmuştu.

Muhafazakar Parti milletvekili olan Alan Duncan, Corbyn'in siyaseti Kraliçe'nin üstünde tuttuğunun görüldüğünü savunarak, Corbyn'in "ciddi bir siyasi kişilik mi yoksa bir isyancı mı olduğuna karar vermesi gerektiğini" açıklamasını yapmıştı.

Muhafazakar Partili bir başka milletvekili Keith Simpson da, "Bu davranış Kraliçe'yi küçük düşürmek anlamına gelir. Sonuçta kendisi anayasayı temsil etmektedir" dedi.