İngiltere'de 15 Bin Yeni Vaka

Bütün dünyanın etkilendiği koronavirüs salgınında Avrupa'da en çok etkilenen ülkelerden biri konumunda olan İngiltere'de vaka ve can kayıpları artmaya devam ediyor

İngiltere'de 15 Bin Yeni Vaka

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saatte 15 bin 871 yeni vakanın tespit edildiği, toplam vaka sayısının ise 1 milyon 605 bin 172'ye ulaştığı belirtildi. Ülkede Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 479 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı 58 bin 30'a yükseldi.

'İNGİLİZLERE AŞI UYGULAMASI BAŞLAYACAK'

Birleşik Krallık'ta 7 Aralık'tan itibaren BioNTech ve Pfizer'in geliştirdiği Covid-19 aşısının öncelikle sağlık çalışanlarına yapılması planlanıyor.

İngiltere, yüzde 95 oranında etkili olduğu tespit edilen Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşıdan 40 milyon doz sipariş etmişti. 100 milyon doz sipariş edilen AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen aşının ise Noel'den önce uygulanmaya başlaması bekleniyor.

'1 AYLIK KARANTİNA BİTİYOR'

İngiltere'de 5 Kasım'dan bu yana Covid-19'a karşı uygulanan ulusal kısıtlamalar 2 Aralık'ta sona ermesinin ardından yeniden kademeli yerel kısıtlamalar başlayacak. Üç kademeli olarak uygulanacak olan yerel kısıtlamalara göre, İngiltere'nin belirli bölgelerinde işletmeler yeniden açılacak.
İngiltere'de yaklaşan Noel tatili için 23-27 Aralık tarihleri arasında kısıtlamalar, Johnson'ın ifadesiyle "zaman sınırlı muafiyet" olarak gevşetilecek. Gevşetilen kısıtlamalara göre kapalı alanlarda en fazla 3 faklı hanenin üyeleri toplanabilecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR