Londra’da cumartesi akşamı 7 kişinin ölümüne 50 kişinin yaralnamasıyla sonuçlanan terör saldırısının elebaşı olan isim ortaya çıkarıldı.Kod adı ‘Abz’ olan 27 yaşındaki teröristin Londra’nın doğusunda yer alan Barking’te yaşadığı belirlendi. Terörist evli ve 2 küçük çocuğu bulunuyor.

İngiliz medyasının, yapılan saldırının elebaşı olarak gösterdiği adamla alakalı geçen sene Channel 4 kanalının çektiği enteresan görüntüler ortaya bulundu. Görüntülerde ‘Abz’ terör örgütü IŞİD’in bayrağı ile yanındaki kalabalıkla birlikte Londra’da bir parkta herkesin gözü önünde namaz kılıyor.

Abz kod isimli şahıs önce bir hoparlörün üzerine IŞİD bayrağını koyuyor. Sonra arkasına aldığı kalabalık eşliğinde IŞİD bayrağına doğru secde ederek namaz kılıyorlar.


Polis söz konusu şahsın önce bir minibüsle kalabalığın arasına giren ardından önüne gelen herkesi bıçaklayan 3 saldırganı bu eylemlerde elebaşı kişi olduğunu düşünüyor.

Korkunç saldırıda şimdiye kadar 7 kişi hayatını kaybetti, 48 kişi yaralandı. Dün Sabah erken saatlerde başlayan soruşturmalar kapsamında Londra polisi 12 kişiyi gözaltına aldı.

İngiltere halkı ise son haftalarda yaşanan bu olaylardan dolayı panik içerisinde. Türkiye'de ki olayları önceden tahmin eden İngiliz istihbaratının kendi ülkesinde ki olayları ön görememesi ise tartışmalara yol açıyor.