İngiltere'nin başkenti Londra'da biri polis beş can kaybına yol açan terör saldırısında yeni görüntüler ortaya çıktı. Londra polisi, Halid Mesut isimli saldırganın ilk isminin Adrian Russell olduğunu resmen duyurdu.

Polis, saldırıda yaralı sayısının en az 50 olduğunu açıkladı, yaralı iki polisin durumu kritik. Polisin verdiği bilgiye göre beş ayrı adreste arama yapıldı, dün gece iki kişi daha gözaltına alındı. İfadeleri alınan dokuz kişiden bir kadın serbest bırakıldı.

Saldırı anında parlamentoda bulunan Başbakan Theresa May'in binadan çıkarılması, bu görüntülerden biri.Gizli servis ajanlarıyla birlikte binayı terk eden May soğukkanlılığını kaybediyor ve panikle yanlış yöne doğru koşuyor.

Ajanların uyarısıyla dönen May'in görüntüleri, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından çekildi ve The Sun gazetesi tarafından yayınlandı.

15 TEMMUZ'DA ERDOĞAN DİMDİK DURMUŞTU

Avrupa liderleri terör olayları karşısında önce kendi canını kurtarmak için kaçarken, bu geleneği yıkan tek lider Cumhurbaşkanı Erdoğan olmuş, kendisini öldürmek isteyen hain darbecilere karşı halkının yanına gelip hain teröristlerin karşısında dimdik durmuştu.

 

Kaynak: Haber7.com