İngiltere Başbakanı Theresa May, Birleşik Krallık ve dünya genelindeki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

May, Ramazan Bayramı dolayısıyla paylaştığı mesajda, Britanyalı Müslümanların ülkeye çok büyük ve değerli katkılarda bulunduğunu aktardı.

Birleşik Krallık'ın açık, değişik, çok kökenli ve çok inançlı bir demokrasiye sahip olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Theresa May, "Geçtiğimiz ayda birçok Britanyalı Müslüman, yerel toplumlara yardım etmekten hayır işlerine ve oruçlarını tüm inançlardan olan komşularıyla beraber açmaya kadar birçok şeyi paylaştılar." ifadelerine yer verdi.

Londra'nın kuzeydoğusunda geçtiğimiz hafta Müslüman toplumun hedef alındığı İslamofobik terör saldırısına da dikkat çeken May, şunları söyledi:

"Maalesef Finsbury Park Camisi etrafında gerçekten ürkütücü saldırı da dahil olmak üzere bu ay içerisinde trajik olaylar meydana geldi. Bu, bu ayda başkentimizin sokaklarında gerçekleşen ikinci terör saldırısıydı. Bunun gibi saldırılar bizi ayrıştırmaya çalışıyor. Onlara vereceğimiz cevap ise nefretin ve kötülüğün hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacağı ve bizi birbirimize daha da kenetleyeceği, bir araya getireceğidir. Yani bu beraberlik ruhuyla, tüm Britanya halkı adına mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi temenni ederim. Ramazan Bayramınız mübarek olsun."