22 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 24°
  • Izmir 31.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST95.394
Dolar5,7665
Euro6,4008
Altın278,14

İngiltere Başbakanı May: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanılmışsa Buna Göre Karşılık Vereceğiz

İngiltere Başbakanı May, "ABD ile yakın ilişki içindeyiz, durumu yakından izliyoruz ve kimyasal silah kullanımı doğrulanırsa gereğine uygun bir şekilde cevap vereceğiz." açıklamasında bulundu

İngiltere Başbakanı May: Suriye'de Kimyasal Silah Kullanılmışsa Buna Göre Karşılık Vereceğiz

İngiltere Başbakanı Theresa May, Beşşar Esed rejiminin tekrardan kimyasal silah kullandığına ilişkin iddiaların doğrulanması hlainde "gereğine uygun" bir şekilde karşılık vereceklerini ifade etti.

Parlamentoda gerçkeleştirilen Başbakana Sorular oturumunda Beşar Esed rejiminin Suriye'nin kuzeyinde yer alan İdlib bölgesinde kimyasal saldırı düzenlediğine ilişkin iddialar gündeme geldi.

Suriye'de daha önce kimyasal silah kullanıldığında İngiltere'nin, Fransa ve ABD'yle birlikte hareket ettiğini anımsatan May, "Tüm kimyasal silah kullanımlarını kınıyoruz. ABD ile yakın ilişki içindeyiz, durumu yakından izliyoruz ve kimyasal silah kullanımı doğrulanırsa gereğine uygun şekilde karşılık vereceğiz." açıklamasında bulundu.

REJİM MEŞRUİYETİNİ KAYBETTİ  

May, İngiltere'nin Esed rejimi hakkındaki duruşunun net olduğunu belirterek "Esed'in kalıcı bir barış sağlayamayacağını düşünüyoruz. Rejimi de kendi halkına karşı uyguladığı vahşet sebebiyle meşruiyetini yitirdi." şeklinde konuştu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz