İngiltere Başbakanı Johnson'dan Flaş Açıklama! Daha da Kötüleşecek

İngiltere Başbakanı Johnson, evlere göndereceği mektupla, yeni tip coronavirüs salgınında "işlerin iyiye gitmeden önce daha da kötüleşeceğini" ifade edecek.

İngiltere Başbakanı Johnson'dan Flaş Açıklama! Daha da Kötüleşecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, evlere göndereceği mektupla, yeni tip coronavirüs (Kovid-19) salgınında "işlerin iyiye gitmeden önce daha da kötüleşeceğini" ifade edecek.

Başbakanlık tarafından yapılmış olunan açıklamaya göre, coronavirüs testi pozitif çıkan Johnson'ın mektubu 4 hafta içinde 30 milyon haneye ulaşacak.

Mektubunda halka evde kalarak, Ulusal Sağlık Hizmetlerini (NHS) korumaları ve hayat kurtarmaları için çağrıda bulunacak Johnson, ayrıca hükümetin salgınla mücadele etmek ve işletmeler ile çalışanları desteklemek amacıyla uygulamaya koyduğu önlemleri anlatacak.

"DAHA DA KÖTÜLEŞECEK"

En başından itibaren doğru zamanda doğru önlemleri alma girişiminde bulunduklarını, gerekirse bunları daha da sıkılaştıracaklarını ifade eden İngiliz Başbakan mektubunda, "Sizinle açık konuşmam benim için önemli. İşler, iyiye gitmeden önce daha da kötüleşecek." ifadelerine yer verecek.

Bu arada İngiltere Ulusal Tıp Direktörü Prof. Stephen Powis, ülkede ölümlerin 20 binin altında kalmasının "iyi bir sonuç" olacağını belirterek, halktan üzerine düşeni yapmasını ve hükümetin uyarılarını dikkate almasını gerektiğini savundu.

Coronavirüse şimdiye kadar 1019 kurban veren İngiltere'de kısmi karantina kararı ve diğer önlemlerin etkisinin görülmeden önce vakalar ve ölümlerin gelecek 2-3 üç hafta boyunca artmaya devam etmesi ön görülüyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR