Theresa May'in Muhafazakar Parti'nin milletvekilleriyle arasında gerçekleşen ve mesuliyetini üzerine aldığı gizli konuşması İngiliz yayın organlarında yayımlandı. Guardian, The Times gazeteleri meseleyi manşetlerine taşıdı.

The Times gazetesi, Muhafazakâr milletvekillerinin Theresa May'e daha çok bütçe kesintisine müsaade etmeyeceklerini ifade ettiğini kaleme aldı.

BREXİT'TEN VAZ MI GEÇİLİYOR?

Bu vaziyette Theresa May, Muhafazakar Parti'nin yedi yıldır tatbik ettiği kemer sıkma siyaseti son bulmak mecburiyeti olacak.
Siyasal partinin İskoçya'daki başkanı Ruth Davidson da "Halk bizim iktidarda olmamızı istedi ancak çoğunluğu sağlamamızı onaylamadı. Bu da şu anlama geliyor ki büyük meselelerde diğer fikirdekilerle anlaşmamız gerekiyor, bu Brexit’i de içeriyor" açıklamasında bulunmuştu.

Ayrıca, The Daily Telegraph gazetesi İşçi Partisi ve Muhafazakar Parti'den milletvekillerinin Brexit hususunda gizli kulis yaptıkları bildirildi.

Gazetenin manşetinde yer alan habere göre kabinenin üst düzey liderlerinden kimileri İşçi Partisi üyesi vekillere hitap ederek onların Brexit hususundaki yardımını bekledi.

Haberde partiler arası bir Brexit Kurulu inşa ederek, bu meseleyi daha sağlıklı idare olanağının da tetkik edildiği ifade edildi.