Hollanda'nın Türkiye'ya karşı uyguladığı faşist politikalar, dünya medyasında geniş yer almaya devam ediyor.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ TERK EDİLDİ

İngiltere'de yayın gerçekleştiren The Times'ta "Erdoğan yanlısı konuşmacıları susturmak Batı değerlerine ihanettir" başlığ ile çıkan başyazıda; Avrupa'da ifade özgürlüğü konusunda savunulan değerlerin terk edildiği aktarıldı.


"TUTARLI OLMAK GEREKİR"

Türk bakanlara karşı gerçekleştirilen yasaklar sebebiyle Hollanda'nın ve Avrupa'nın ikiyüzlülükle suçlandığı yazıda, şu açıklamalarda bulunuldu:

"Batılı devletler temel bir hak olan ifade özgürlüğüne sadık kalmak istiyorlarsa, tutarlı olmaları gerekir. Putin yanlısı, Putin karşıtı; Kim Jong-un karşıtı, Kim Jong-un yanlısı, kim olursa olsun barışçıl gösteri hakkı anayasal bir haktır ve buna saygı göstermemek diktatörlük rejimlerine cephane sağlar.

Türkiye-Hollanda gerilimi İngiliz basınında

"TÜRK BAKANLARI SINIR DIŞI EDEREK TEHLİKELİ BİR YOLA GİRİLDİ"

Hollanda'daki Mark Rutte hükümeti Türk bakanları sınır dışı ederek tehlikeli bir yola girdi. Bu hamle Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yönelik reform çağrılarının etkisini azalttı. Türkiye'nin önemli bir üyesi olduğu NATO içindeki gerilimleri artırırken Türk kökenli göçmenlerin entegrasyonu konusunu daha da karmaşık hale getirdi."

Kaynak: En Son Haber