İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklamada, bu akşam Türkiye'ye gelecek Duncan'ın ziyaretinin 17 Ağustos'a dek süreceği aktarıldı.

"İNGİLTERE TÜRKİYE'NİN YANINDA"


İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan, Türkiye'nin İngiltere için vazgeçilmez bir ortak olduğunu dile getirerek, "Geçtiğimiz sene darbe kalkışmasıyla Türk demokrasisine korkunç bir biçimde hakarette bulunulmasını bir kez daha kınıyorum. Türkiye artık vatandaşlarına ve dünyaya herşeyin normale döndüğünü anlatmalıdır. Yakın bir dostu olarak İngiltere, demokrasiyi koruma çabalarında Türkiye'yi desteklemeye hazır." ifadelerini kullandı.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı Avrupa'dan Sorumlu Devlet Bakanı Duncan

"TÜRKİYE'YE 5. ZİYARETİMİ YAPACAĞIM"


Ziyaretinden önce Duncan'ın şu ifadelerine yer verildi: "Türkiye'ye 5. resmi ziyaretimi yapacak olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Türkiye, İngiltere için vazgeçilmez bir ortak. Güvenlik, ticaret ve bilim konularındaki ortaklığımız her iki ülkeye de büyük yarar sağlamaktadır. Geçtiğimiz sene darbe kalkışmasıyla Türk demokrasisine korkunç bir biçimde hakarette bulunulmasını bir kez daha kınıyorum. Türkiye artık vatandaşlarına ve dünyaya herşeyin normale döndüğünü göstermelidir. Yakın bir dostu olarak İngiltere, demokrasiyi koruma çabalarında Türkiye'yi desteklemeye hazır."