İlham Aliyev, Ermenistan'a Meydan Okudu

Erivan'ın saldırılarına tepki veren Azerbaycan Cumhurbaşkanı, ilk desteğin Türkiye'den geldiğini dile getirdi. Aliyev, Ermenistan'a hodri meydan dedi.

İlham Aliyev, Ermenistan'a Meydan Okudu

İlham Aliyev, Ermenistan'a Meydan Okudu

Azerbaycan mevzilerine ve sivil halka saldırı gerçekleştiren Ermenistan, oldukça ağır kayıplar verdi.

Türkiye, Ermenistan'dan gelecek olağan saldırılara karşı hazır halde bekleyen Azerbaycan ordusuna açık ve istikrarlı desteğinin altını çizdi.

Şehit aileleri ile gazilere devlet aracılığıyla ev ve arabaların dağıtıldığı merasimde açıklama yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'a açık çağrı yaptı.

'GEL, TEKE TEK SAVAŞALIM, BAKALIM SONU NE OLACAK?'

Çatışmalar başladığında Ermenistan'ın Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütünü (KGAÖ) olağanüstü görüşmeye davet ettiğini, ancak bunun örgüte dahil başka ülkeleri aracığıyla kabul edilmediğini anımsatan Aliyev, Erivan idaresine karşı şu ifadeleri kullandı:

'Ermenistan bir zamanlar, şimdi koşarak yardım istediği KGAÖ'nün Genel Sekreteri'ni tutuklamıştı. Belarus temsilcisinin genel sekreter seçilmesine karşı çıkmıştı. Peki ne oldu da o zaman kötü olan, hakaret ettiğin KGAÖ'nün eteğine yapışıyorsun. Gel teke tek savaşalım, teke tek. Bakalım sonu ne olacak.

İntikam operasyonu sonucu onlarca düşman ve onların mühimmatı imha edildi. Azerbaycan ordusu nokta atışıyla Ermenistan mevzilerini, operasyon merkezini ve askeri altyapılarını yok etti.'

Site Yorumları

  1. Azerbaycan ve Türkiye arasında çifte vatandaşlık uygulaması başlatılmalı bence böylelikle böyle durumlarda Azerbaycan ın asker sayısı otamatikman ikiye katlanmış olacak Türkiye de yaşayan çifte vatandaşlıktan yararlanan kişiler böyle durumlarda Azerbaycan ında yanında olacak isterlerse kimseninde bir söz söylemeye hakkı olamayacak Ermenistan da bunu bildiği halde hala yaptıklarına devam ediyorsa o zaman başına geleceği hak ediyordur

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR